הצלחה מוצרי מיזוג אוויר בעמ
 
 
 
 
 
 
03-6819752
 
 
 
 
 
 
חיפוש
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

התקן ישראלי למנדפים

 
 
כל התעשייה משתמשת כל הזמן באנרגיה . האנרגיה הזו יכולה להיות מדלק או מגז ובכל מקרה בתהליך הבעירה יש עשן רב שיכול להזיק לי שנמצא לידו. בחלק מהמקומות כמו למשל מפעלים גדולים או בתי מלאכה שיש בהם את תהליך הבעירה כדי להשיג את יתרונותיו ותוצריו.

במקומות בהם אנשים רבים נמצאים סמוך מאוד לבעירה, כמו למשל בתעשיית המזון ובמסעדות רבות, יש צורך במנדפים איכותיים שיסלקו את העשן ויתנו לכולם אוויר נקי ללא עשן שלא יסכן את בריאותם. הימצאות המנדפים חובה בכל עסק לפי התקן הישראלי אותו חייבים להכיר.
 
למידע נוסף, צרו קשר עם המשרדים שלנו-  לחץ ליצירת קשר
 
 
 
 
 
 

מהו התקן ישראלי למנדפים?

 
 
•הימצאות המנדפים היא הכרחית בכל מקום בו העשן עלול לסכן את האוכלוסייה שפועלת או סועדת לידו וגם במצב בו מתעסקים בחומרים כימיים וחומרים ביולוגיים. החוק מציין שנוכחות המנדפים אינה מספיקה ויש צורך לבצע בדיקה מקיפה על ידי טכנאי מנדפים לפחות פעם אחת בשנה. במידה והמנדף פועל ברצף ולפי סוגי המנדפים ייתכנו בדיקות תכופות יותר ולא רק בדיקה שנתית כמו למשל בדיקה חצי שנתית או אפילו בדיקה חודשי ושבועית.

•התקן קובע גם ההתייחסות לגבי סוג התוספים שיש למערכת המנדפים. במידה ויש במערכת המנדפים מסנן פחם פעיל חובה להחליף אותו לפי הוראות היצרן או בהתאם לתדירות השימוש בו והמזהמים שאותו עסק או בית מלאכה פולט. או לפי מה שנקבע על ידי המשרד להגנת הסביבה, מה שמחמיר יותר מבין השנים. לצורך קבלת פרטים נוספים על עניין זה עם מסנן הפחם הפעיל יש צורך להיוועץ עם המשרד להגנת הסביבה.
 

אי עמידה בנהלים: עבירה על החוק

 
התקן לא סתם קיים והוא לא המצה, התקן הוא עוגן שכל עסק ומסעדה צריכים לפעול לפיו. התקן נועד להגן לא רק על איכות הסביבה מזיהומים רבים שיכולים להיווצר עם ריבוי התעשיות וכמובן פגיעה בבני אדם תיתכן בצורה מסוכנת מאוד. לכל מי שיש מערכת מנדפים חייב להחזיק גם מערכת כיבוי למנדפים כי אם לא הוא שם את עצמו ואת העסק שלו עם כל עובדיו בסיכון כאשר אחד מהם עלול להתלקח.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית אשל 38, תל אביב-יפו 68025
טל': 6819752 - 03
טל': 6825077 - 03
פקס: 6821492 - 03