הצלחה מוצרי מיזוג אוויר בעמ
 
 
 
 
 
 
03-6819752
 
 
 
 
 
 
חיפוש
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

סוגי מנדפים

 
הימצאות מנדפים היא חובה בעל עסק

מהמפעל הכי גדול ועד המסעדה הכי קטנה בסופו של דבר כולנו שורפים דבר מה כדי לבצע תהליכים מסוימים. אם במפעל גדול משמשים בחומרים כימיים וביולוגיים כמו דלקים או פסולת אורגנית שלא עוברת מחזור במסעדה השכונתית מדובר על מוקפץ ירקות או המבורגר שנצלה על המחבת.

כל אחד מהמקומות האלו צריך לדאוג שהעשן שלו יתנדף ובשביל זה המציאו את המנדפים. יש מספר סוגי מנדפים והמטרה של כולם זהה: לסלק את העשן מהמקום בו הוא נוצר. לכל עסק מתאימים מנדפים אחרים בגלל ההבדלים ביניהם ואופן פעולתם אך מטרתם זהה.
 
למידע נוסף, צרו קשר עם המשרדים שלנו-  לחץ ליצירת קשר
 

מהו התקן ישראלי למנדפים?

 
אלו סוגי מנדפים קיימים?

•מנדף קונבנציונלי: מנדף זה הוא מנדף שמאפשר זרימה קבועה. במצב כזה הזרימה היא קבועה בהספק קבוע ופועלת כל הזמן אל גם בזרימת אוויר זו מזהמים עלולים להגיע לחדר. בזרימת האוויר יש חוסר אחידות ואסור להשתמש בקרבתו באסבסט מה שמגביל אותו לשימוש בכל התעשיות.

•מנדף מעקף הוא מנדף שהעיקרון שלו הוא ששטח המפתח נשאר קבוע בכל מצב של פתיחת חלון. היתרונות של המנדף הזה הוא שמהירות זרימת האוויר יציבה יותר. החסרונות שלו הם שיבושים בזרימת האוויר בחלל המנדף עצמו וכמובן העלות והתחזוקה שיכולים להיות מעט יקרות.

•מנדף אינדוקטיבי הוא מנדף שאספקת האוויר שלו היא ישירות לקדמת המנדף. ישנם סוגי מנדפים רבים אך הוא חסכוני ביותר באנרגיה בגלל שיטת עולתו. החסרונות שלו הם שהוא משבש את זרימת האוויר במפתח המנדף, הוא לא נוח למשתמש ועלות התחזוקה שלו צריכה לכלול תחזוקה של מערכת אוורור נוספת.

•מנדף מבוקר זרימה משנה את ספיקת המפוח ברגע שפותחים חלון. מנדף זה מתאים בתור מנדף בודד אך יהיה טוב גם עם מנדפים אחרים. היתרונות שלו הם שהאוויר נשאר בחיסכון גדול וגם באוויר המפצה והוא פחות מרעיש מהשאר. מצד שני הוא מגיב לאט ויש תנודות בזרימה.
 

מנדף עצמאי ומנדף ייעודי: התאמה לכל הצרכים

 
יש הרבה סוגי מנדפים וחייבים להתאים את הבחירה היטב כאשר לכל אחד יש יתרון וחיסרון. המנדף העצמאי למשל פולט אוויר מהמנדף לתוך המעבדה דרך מסנן והוא מאוד חסכוני באנרגיה ובאוויר המפצה וגם העלות שלו נמוכה אך הוא לא יוצר סינון במאה אחוז והוא די רועש.

מצד שני ישנם מנדפים ייעודיים שיתאימו לכל פעילות ספציפית שצריכים פעולה מיוחדת כמו למשל מנדפים קטנים ביותר, מנדף תא כפפות או מנדפים גדולים יותר וכולה.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית אשל 38, תל אביב-יפו 68025
טל': 6819752 - 03
טל': 6825077 - 03
פקס: 6821492 - 03